Понад 2/3 українців проти продажу землі — результат опитування


Понад дві третини українців виступають проти продажу земель сільськогосподарського призначення, лише 13% населення — підтримують становлення ринку землі.

Про це свідчать результати спільного опитування КМІС, Центру ім. Разумкова і Соціологічної групи «Рейтинг».

Згідно з опитуванням, якби сьогодні проводився референдум з продажу/купівлі земель сільськогосподарського призначення, то українці проголосували б так: 72% — проти, 13% — за, 5% — не голосували б, ще 10% — не змогли відповісти.

Понад 2/3 українців проти продажу землі — результат опитування

Понад 2/3 українців проти продажу землі — результат опитування

Думки людей щодо того, потрібно проводити земельну реформу чи ні, відрізняються в залежності від віку респондентів, їх місця проживання і рівня життя.

Найбільше тих, хто проти введення земельного ринку, серед мешканців сіл. Так, 75% населення в селах проти продажу земель, 11% — за, 4% — не голосуватимуть, 9% — не змогли відповісти.

У містах проти продажу землі — 70%, за — 14%, не голосуватимуть — 6%, складно відповісти — 10%.

Трохи вищий рівень підтримки проведення земельної реформи серед забезпечених і більш молодих опитаних. Зокрема, проти продажу таких земель — 57% забезпеченого населення, за — 26%, не голосуватимуть 6%, ще 11% — не змогли відповісти.

Що стосується українців середнього рівня забезпечення, то в цій категорії населення: 67% — проти, 17% — за. Серед малозабезпеченого населення: проти — 74%, за — 10%.

Найбільше тих, хто проти, серед бідного населення України: проти продажу земель — 77%, за — 9%.

Розходяться думки респондентів щодо продажу земель сільгосппризначення в залежності від їх віку. Так, найбільше тих, хто проти продажу земель, серед українців старше 60 років (79% — проти, 9% — за), найменше — серед населення у віці 18-29 років (59% — проти, 18% — за).

Опитування проводилося з 19 жовтня по 2 листопада 2018 року. Вибірка — 10 тисяч респондентів у всіх областях України (без урахування населення АР Крим і окупованих територій Донецької і Луганської областей). Статистична похибка вибірки — не більше 1,0%.

Нагадаємо, мораторій на продаж землі введений в Україні в 2001 році. Передбачалося, що він буде діяти до прийняття нового Земельного кодексу, однак парламент постійно подовжував його дію. Востаннє мораторій на продаж землі продовжили в грудні 2017 року до 1 січня 2019 року. Мораторій дозволяє власнику паю здавати його в оренду або передавати у спадок, але забороняє офіційно продавати земельну ділянку або передавати пай в заставу.

Як відомо, раніше президент Петро Порошенко заявляв, що мораторій на землю не вписується в європейську систему України.

Джерело

Назад в блог Следующая запись