Українські селекціонери створили гібриди картоплі врожайністю до 100 т/га

Українські селекціонери створили гібриди картоплі, які дають урожай близько 100 т/га

Українські селекціонери створили гібриди картоплі, які дають урожай близько 100 т/га

Картоплярство є однією з пріоритетних галузей сільськогосподарського виробництва в Україні. По валовому виробництву картоплі Україна входить в трійку провідних картоплевирощующих країн світу. У 2019 світове виробництво картоплі склало більше 371,3 млн тонн, з них 23 млн тонн вирощено в Україні. Але, середня врожайність картоплі на українських полях становить 17 т/га, в Європі — 48 т/га. 

Саме тому українські селекціонери постійно намагаються створити нові, більш стійкі гібриди, які зможуть адаптуватися до українських реалій і приносити урожай понад 50 т/га. 

«До Реєстру сортів рослин України на 2021 занесено 196 сортів картоплі, в тому числі 85 вітчизняної селекції, з яких 66 створено в Інституті картоплярства», — відзначають фахівці НААНУ. 

За період 2016-2020 рр. до Державного Реєстру сортів рослин, придатних для поширення в Україні, було занесено 20 сортів селекції інституту. В Державне сортовипробування передано 20 сортів картоплі різних груп стиглості і господарського напрямку.   

«Сорти відрізняються від закордонних аналогів високими адаптивними властивостями, засухо- і жаростійкістю, мають більш пролонгований період ефективного репродукування, високі смакові якості», — кажуть науковці.

При вирощуванні в науково-дослідних установах і на полях, де тестують сорти, урожайність вітчизняних сортів досягає 40-50 т/га. Зокрема, врожайність сорту «Княгиня» на зрошенні в виробничих умовах становила 100 т/га.

Про це повідомляє пресслужба НААНУ (Національна академія аграрних наук України).

    

Назад в блог Следующая запись