Уряд подав до парламенту програму діяльності. Що там про землю?

Уряд подав до парламенту програму діяльності. Впродовж року після схвалення цього документу Рада не може розглядати питання про відповідальність Кабміну та оголошувати йому недовіру.

Водночас програма «уряду технократів», як себе позиціонують міністри Олексія Гончарука, розрахована не на один, а на п'ять років. У ній кожен міністр та його відомство отримало свій перелік завдань.

Як і у попередні роки, у програмі багато амбітних цілей, але мало пояснень, як уряд збирається їх досягти.

Серед цілей і такі масштабні, як «народжуватиметься і повертатиметься в Україну більше людей, ніж помиратиме і виїжджатиме», так і менші, але також важливі — «українець рідше стикається з маніпулятивними та фейковими новинами».

Одна із цілей, поставлена перед міністром кабінету міністрів Дмитром Дубілетом, формулюється так: «Людина живе в державі, яка ставить перед собою реалістичні цілі та досягає їх з використанням розумно необхідних для цього ресурсів».

Що сказано в програмі уряду про землю? «Українці не втрачають від заборони розпоряджатися своїм майном» — під таким заголовком йдеться про вже відому мету чинного уряду щодо відкриття ринку сільськогосподарської землі.

Утім, оцінки ефекту від виконання цієї обіцянки чомусь не такі масштабні, як раніше.

Уряд подав до парламенту програму діяльності. Що там про землю?

Уряд подав до парламенту програму діяльності. Що там про землю?

Скільки коштуватиме гектар української землі в уряді поки що не кажуть. А от вартість оренди, як очікують в уряді, за 1 га в середньому по країні з 1700 грн у 2018 році до 4000 грн у 2024 році.

При тому, що ринок землі, згідно із проєктом закону, має стартувати 1 жовтня 2020 року, «100% відомостей про земельні ділянки буде внесено до Державного земельного кадастру до кінця 2020 року». Нині, за різними оцінками, до кадастру не внесено близько 20% інформації щодо права власності на землю.

Джерело

Назад в блог Следующая запись