В травні в Україні може статись дефіцит солярки

В травні в Україні може статись дефіцит солярки

В травні в Україні може статись дефіцит солярки

Зупинка поставок з заводів російської компанії «Роснефть», а також планове технічне обслуговування білоруського Мозирського НПЗ стануть причиною дефіциту дизпалива в Україні в травні.Про це повідомляє Reuters, посилаючись на 5 джерел на ринку.

Видання зазначає, що постачальник дизеля і автогазу Proton Energy Group, який співпрацював з Роснефтью, зупинив експорт з 1 квітня. Новий же постачальник Coral Energy на себе поки що поставки палива в Україну не взяв.

Споживання дизпалива в Україні в рік перевищує позначку в 7 млн ​​тонн. При цьому дві третини потреб країна перекриває за рахунок імпорту з РФ і Білорусі.

«Після припинення поставок Proton Україна намагалася збільшити морської імпорт, але обсяги були недостатніми», — йдеться в повідомленні.Також повідомляється, що Роснефть відмовилася поновлювати експорт в травні.

Крім того, Мозирський НПЗ (Білорусь) з 15 травня по 15 червня буде зупинено на планове технічне обслуговування, в зв'язку з чим поставки дизпалива в травні скоротяться з 240 тис. тонн до 150 тис. тонн.

«Ми очікуємо дефіцит близько 270 тис. тонн в травні», — заявило одне з джерел.

На думку іншого джерела, дефіцит дизпалива в травні буде в межах 150-200 тис. тонн.

«Роснефть, Coral Energy, Мозирський нафтопереробний завод і Міністерство енергетики України не відповіли відразу на запити Reuters про коментарі», — додає агентство.

Директор Консалтингової групи «А-95» Сергій Куюн пояснив, що браку дизеля в квітні можна буде уникнути, якщо по морю в Україну додатково доставлять 150 тисяч тонн цього палива.  

 

Джерело     

Назад в блог Следующая запись