Зеленський заявив про плани запустити ринок землі в 2020 році

Зеленський заявив про плани запустити ринок землі в 2020 році, фото з офіційного інстаграм акаунту президента

Зеленський заявив про плани запустити ринок землі в 2020 році, фото з офіційного інстаграм акаунту президента

Президент України Володимир Зеленський заявив про плани запустити ринок землі в 2020 році.

Про це він сказав 8 серпня під час виступу на українсько-турецькому бізнес-форумі.

«У цьому році ми обов'язково проведемо земельну реформу, що вже наступного року дозволить створити ринок на 40 млн гектарів землі, яка є однією з найкращих у світі за своєю якістю», — сказав президент України.

Нагадаємо, в Україні 17 років діє мораторій на продаж землі, його вперше ввели в 2002 році терміном на п'ять років. Мораторій розглядали як тимчасовий захід, обумовлений тодішнім хаосом на ринку землі. Відтоді мораторій багато разів продовжували, востаннє — до 1 січня 2020 року. Продовження мораторію має технічний характер і не має сенсу, оскільки продаж землі все одно заборонений через відсутність закону про обіг земель сільськогосподарського призначення.

Скасування мораторію вимагає Міжнародний валютний фонд і підтримують провідні українські економісти. попередній президент Петро Порошенко підтримував земельну реформу, але проти неї була Верховна Рада попереднього скликання. Оскільки партія президента має тепер в Раді більшість, то вірогідність скасування нею мораторію дуже велика.

Джерело

Назад в блог