Фермери на Вінничині вирощують равликів та експортують їх до Європи

Фермери на Вінничині вирощують равликів та експортують їх до Європи
Фермери на Вінничині вирощують равликів та експортують їх до Європи

У 2018 році Андрій та Валентина Клецко з Жмеринки вирішили започаткувати сімейний бізнес з назвою Равликова долина. Цьогоріч партію молюсків вперше відправлять на експорт до Європи.

За словами власниці ферми, середземноморські равлики сімейства Helicidae, роду Helix (Aspersa Maxima) купували у Львові, з усіма відповідними документами та сертифікатами. Перед цим для молюсків створили спеціальні умови. Біля оселі збудували теплицю, облаштували приміщення для репродукції, «пологовий» для маленьких равликів і придбали спеціальний холодильник.

Равлики ростуть на ділянці під дерев’яними щитами, люблять затінок та вологу. Їдять ріпак перко та корм.

Фермери планують за два тижні почати збирати равликів. Це буде перший «врожай», який піде на продаж, адже попередню партію залишили для розведення.

«Сьогодні на ділянці від 2 до 6 т равлика. Ми об’єднуємося з усіма равлиководами України для того, щоб створити відповідну партію. Чим більша партія, тим більша ціна. Потрібно мати хоча б 20 т равлика, щоб можна було експортувати самостійно. Такий делікатес найбільше купують французи та іспанці», — пояснила підприємиця.

Також Валентина Клецко знає не лише, як вирощувати равликів, але й вміє їх готувати. Жінка розробила декілька авторських соусів для делікатесів. Скуштувати незвичні страви можна лише під час відвідування «Равликової долини». На свої фермі подружжя організовує екскурсії, майстер-класи із приготування равликів, дегустацію та перегони равликів.

Джерело

Назад в блог Следующая запись