Вчені знайшли корм для молочних корів, який знижує викиди метану

Вчені знайшли корм для молочних корів, який знижує викиди метану

Вчені знайшли корм для молочних корів, який знижує викиди метану

Використання вівса в якості основного корму у молочних корів призводить до зниження викиду метану, з'ясували вчені Шведського університету сільськогосподарських наук. При цьому продуктивність стада залишиться такою ж, що і при використання ячменя.

Зростаючий рівень викиду метану на сьогодні є головною екологічною проблемою планети. Це основний парниковий газ, який призводить до кліматичних змін.  

При введенні в корм вівса було зафіксовано зниження викиду метану на 8,7% в порівнянні з ячменем. Вчені пояснили це, в першу чергу, меншою кількістю клітковини, що перетравлюється, яка міститься в вівсі, так як метан утворюється в перетравленій їжі. Ще однією причиною може бути більш високий вміст жиру.

Також було зафіксовано збільшення надоїв після повної заміни ячменю на овес. Це пояснюється більш високим вмістом жиру у вівсі. Таким чином, корови, отримуючи більше жиру з вівса, частину енергії направляють на виробництво молока. 

Вчені припускають, що використання вівса в якості основного корму в молочному тваринництві, може стати фундаментом довгострокової стратегії для фермерів та підприємств АПК.

 

Джерело

Назад в блог Следующая запись