В Україні набирають попиту сучасні кролеферми нового типу

В Україні набирають попиту сучасні кролеферми нового типу

В Україні набирають попиту сучасні кролеферми нового типу

Основне виробництво кролятини в Україні відбувається в приватних господарствах, але на Черкащині вже діють кролеферми нового типу, що працюють як замкнуті комплекси.

Прикладом створення кролеферми нового типу в промислових обсягах являється компанія Кролікофф, яка в 2010 році викупила виробничі потужності ТОВ «Анмакс» та створила підприємство по вирощуванню кролів для виробництва м’яса та м’ясних продуктів. На сьогодні це комплекс з замкнутим та безвідходним циклом виробництва, який включає комбікормовий завод, селекційно-племінне господарство, ферми по вирощуванню кроликів, забійну ділянку, відділи переробки та реалізації продукції.

Торгівельна мережа «Наш Кріль»

Торгівельна мережа «Наш Кріль»

В селі Юрківка Уманського району, що теж на Черкащині, успішно працює ще одна кролеферма європейського зразку, яка належить товариству «Агроплант». Це ще один приклад сучасного кролевиробництва, який в собі об’єднує вирощування кролів (кролеферма із власним відтворенням, вирощуванням, відгодівлею кролів), власне кормовиробництво від вирощування сировини (зернові культури, багаторічні трави), її переробки, гранулювання корму за збалансованістю раціону, забійний та переробний цехи, реалізацію готової продукції через власну торгівельну мережу під торговою маркою «Наш Кріль».

Кролівництво досить перспективна ніша для українських фермерів. Адже в Україні споживання м’яса кроля на душу населення в середньому складає 0,75 кг, тоді коли в світі цей показник складає 2 кг.

Джерело

Назад в блог Следующая запись