Рослинні дивини: як вирощують томатне дерево

20.08.2022 13:23
Томатне дерево «Спрут Ф1»

Томатне дерево «Спрут Ф1»

Що таке томатне дерево і як його вирощують. Особливості сорту

Як думаєте, помідор — це овоч, фрукт або ягода? Ми, наприклад, ще зі шкільних часів пам'ятаємо, що виходячи з ботанічної класифікації, це ягода, а за специфікою вирощування його відносять до овочів. Але нещодавно ми дізналися дивовижну річ — в Євросоюзі помідор впевнено зараховують до фруктів. А де місце фруктам? Звичайно на дереві!

По всій видимості, когось із вчених не влаштовувало те, що фрукти-помідори ростуть зовсім не так, як годиться фруктам, а може набрид такий бардак в класифікації, але в якийсь момент вони придумали і виростили справжнісіньке томатне дерево, яке дає просто неймовірні врожаї!

Що являє собою томатне дерево

Відразу хочемо попередити, що мова йде не про відому у колах любителів екзотики рослину Томарилло, яку теж називають томатним деревом. Томарилло (інші назви Цифамандра, Томарильо), хоч і є родичем наших улюблених помідорів, але спорідненість там досить далека.

Сорт називається «Спрут Ф1». Його вже кілька років можна придбати в садових магазинах. Деякі завзяті городники навіть вже проводили експерименти по вирощуванню томатів цього сорту на своїх ділянках. Однак при вирощуванні цих томатів звичайним способом ми отримаємо просто хороший високорослий кущ з непоганим, але не надто багатим урожаєм. А ось якщо помідорчикам створити правильні умови, вони виростають до розміру справжніх дерев і дають урожай до півтори тонни.

Опис сорту

Томат «Спрут Ф1» — незвичайна рослина невизначеного, тобто необмеженого зростання. Це гібрид з добре розвиненою здатністю до інтенсивного формування пагонів. Його висота може досягати 4 метрів і навіть більше, а площа корони досягає 40-50 квадратних метрів.

Свою назву «Спрут» дивовижний помідор отримав не без підстав. У дорослому стані, томатне дерево, подібно восьминогу, обплітає гілочками всю структуру побудованої для нього теплиці. Крім особливостей росту, Спрут Ф1 плідний, стійкий до хвороб рослин, володіє міцною будовою листя, пагонів і потужною кореневою системою.

Томатне дерево «Спрут Ф1»
Томатне дерево «Спрут Ф1»
Томатне дерево «Спрут Ф1»
Томатне дерево «Спрут Ф1»
Томатне дерево «Спрут Ф1»
Томатне дерево «Спрут Ф1»

На початку томатне дерево вирощується, як звичайні помідори — через розсаду. Проростання насіння становить 95%. Розсада закладається в квітні. У звичайних умовах дерево може давати близько 100 томатів вагою до 50 грамів.

У Книзі рекордів Гіннесса зафіксовано збір врожаю з томатного дерева, яке дало 13 000 томатів загальною вагою 1,5 тонни. Для досягнення таких результатів дерево вирощується в гідропонній теплиці з установкою (грунт не використовується).

Як виростити томатне дерево

На те, щоб з високорослого сорту помідор вийшло справжнє дерево, потрібно більше півроку і це тільки на формування куща. На початковому етапі томатному деревцю плодоносити не дають, поки не сформується крона. Пагони крони не пасинкують, щоб на них утворювалося як можна більше квітконосів і плодів. На повноцінний розвиток томатного дерева йде до півтора року.

При такому підході повноцінне томатне дерево можна виростити тільки в умовах обігріваємої і освітлюваної теплиці. Помідори Спрут F1 можна вирощувати як у професійних, так і аматорських теплицях. При вирощуванні у звичайній теплиці протягом трьох літніх місяців, новачок-городник може отримати високий кущ, який протягом сезону принесе близько 10 кг плодів. Але для отримання повної віддачі від цього сорту знадобиться гідропонна установка і цілорічне освітлення.

Чи можна вирощувати томатне дерево у відкритому грунті?

Томати Спрут Ф1 у відкритому грунті відчувають себе в принципі непогано. Вони розвиваються як високорослі сорти і вимагають приблизно такого ж догляду. Зокрема, з часом кущу знадобляться опори і помідори потрібно буде правильно підв'язати. Єдине, при вирощуванні розсади сіяти насіння і пікірувати молоді сіянці потрібно в ящики побільше, тому що коренева система у томатів цього сорту займає більше місця.

Звичайно, розмірів і врожаїв тепличного томатного дерева у відкритому грунті досягти навряд чи вийде. На це томатному дереву просто не вистачить часу на розвиток і харчування. Подумайте, можливо для вирощування у відкритому грунті просто варто вибрати інший, який добре зарекомендував себе у вашій кліматичній зоні сорт високих помідорів.

Джерело

Комментарии: 0
Зарегистрируйтесь или авторизуйтесь чтобы оставить комментарий.